Суд відмовив застосовувати тимчасові заходи проти Росії згідно з Конвенцією про заборону фінансування тероризму

Міжнародний суд ООН відмовив Україні у затвердженні тимчасових заходів проти РФ за конвенцією щодо заборони фінансування тероризму. Про це повідомив на відкритих слуханнях у Гаазі голова суду Ронні Абрахам, передає Європейська правда.

«Таким чином суд прийшов до висновку, що умови, які необхідні для визначення додаткових заходів відносно прав, які порушуються в Україні на основі Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму, такими, що не відповідають вимогам», – уточнив суддя.

Він наголосив, що Суд виносить це рішення попри те, що визнав свою юрисдикцію у цій справі.

Також, за його словами, Україна мала довести, що тимчасові заходи мають зупинити заподіяння невідновлюваної шкоди, а також умисність дій держави-сторони конвенції.

На думку Суду, ця вимога не була виконана: «Україна не дотрималася тих стандартів доказової бази, щоби довести умисність перерахування коштів (для суб’єктів Л/ДНР)».

Читайте: Суд ООН зобов’язав Росію відновити навчання українською мовою в Криму

Нагадаємо, 16 січня Україна подала позов до Міжнародного суду ООН з метою притягнення РФ до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації впродовж її незаконної агресії проти України. Позов подали в рамках Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Україна вимагає засудити акти тероризму в Харкові і на Донбасі, зокрема, збитий рейс MH17, а також зобов’язати Росію виплатити компенсації, розміри яких у позові не вказані.

Також українська сторона наголосила на притягненні до відповідальності офіційних осіб, винних у підтримці тероризму.

Інший блок претензій стосується порушень прав кримських татар і українців з боку окупаційної влади Криму.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ