Україна отримала пільговий тариф на перевезення з Китаю в обхід РосіїАзербайджан, Казахстан, Грузія та Україна підписали протокол про встановлення конкурентоспроможних пільгових тарифів на вантажоперевезення Транскаспійським міжнародним транспортним маршрутом. Про це повідомляє азербайджанське інформаційне агенство Trend.

Документ передбачає встановлення пільгових тарифів на вантажоперевезення Транскаспійським маршрутом, проведення комплексних заходів щодо спрощення руху потягів за маршрутом, збільшення вантажообігу.

Аналогічний двосторонній протокол підписали також окремо Азербайджан і Грузія.

Раніше Україна пропонувала вантажоперевізникам скористатися Транскаспійським міжнародним транспортним маршрутом до Центральної Азії в обхід Росії. Зокрема, 15 січня з Іллічівська відправиться в тестовий рейс контейнерний поїзд за маршрутом Україна–Грузія–Азербайджан-Казахстан–Китай (через Каспій та Чорне море).

Транскаспійський маршрут пролягає через Китай, Казахстан, Азербайджан, Грузію і Туреччину і далі – в Європу. Перший тестовий контейнерний поїзд за маршрутом Шіхецзи (Китай) – Достік – Актау – Алят, прибув до Бакинського морського порту 3 серпня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ