Колишньому президенту Грузії на батьківщині загрожує до 11 років позбавлення волі за чотирма кримінальними справами

Міністерство юстиції отримало запит від Головної прокуратури Грузії на арешт і видачу колишнього президента Грузії, екс-голови Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі, передає Інтерфакс-Україна.

«Україна отримала запит про розшук, взяття під варту і екстрадицію Міхеіла Саакашвілі. Запит Головною прокуратури Грузії був адресований Міністерству юстиції України і Генеральній прокуратурі України», – сказав речник Мін’юсту.

За даними Головної прокуратури Грузії, Саакашвілі виступає обвинуваченим в чотирьох кримінальних провадженнях, порушених за такими статтями Кримінального кодексу Грузії:

ст. 182, яка передбачає відповідальність за привласнення, розтрату або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм становищем, вчинені за попередньою змовою групою осіб у великих розмірах; ст.333 і ст.117 – зловживання службовим становищем посадовою особою, вчинене шляхом насильства або із застосуванням зброї; ч.2 ст.332 – зловживання становищем посадовою особою.

Заступник міністра юстиції повідомив, що рішенням судді колегії у кримінальних справах Тбіліського міського суду від 2 серпня 2014 року Саакашвілі було обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

Нагадаємо, 26 липня президент Петро Порошенко позбавив Саакашвілі громадянства України. Сам політик у цей час був у Сполучених Штатах Америки.

Формальною підставою для припинення громадянства стало нібито приховування ним у 2015 році інформації про кримінальні справи проти нього у Грузії.

Колишньому президенту Грузії на батьківщині загрожує до 11 років позбавлення волі за чотирма кримінальними справами.

Сам Саакашвілі повідомив про наміри боротися за українське громадянство. Днями екс-глава Одеської облдержадміністрації заявив, що 10 вересня приїде в Україну з Польщі. Політик додав, що в’їде до нашої держави через пункт пропуску «Краковець» у Львівській області.

4 вересня партія «Рух нових сил» повідомила, що заборони на в’їзд Саакашвілі в Україну немає.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ