Верховна Рада заборонила георгіївські стрічки в Україні

Верховна Рада України нарешті ухвалила закон, що передбачає заборону виготовлення та використання так званої георгіївської стрічки. За його порушення передбачено штраф у розмірі 850-5100 гривень або адміністративний арешт строком до 15 діб. Як швидко про георгіївську стрічку забудуть і чому Україна використовуватиме символи наступального характеру – пояснив директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович у статті для Апострофа.

На переконання історика, рішення ВРУ про заборону георгіївської стрічки є цілком правильним.

«Це був один з найактуальніших символів, який потребував заборони, зважаючи на те, що він давно вже не мав нічого спільного з вшануванням учасників та загиблих у роки Другої світової війни, а став символом сепаратизму і тероризму в Україні», – підкреслив В’ятрович.

Він зауважив, що протягом трьох років Червоний мак перетворися для українців на той символ, що замінив георгіївську стрічку, а кількість людей, що використовують його, є яскравим свідченням цього.

«Не варто говорити про георгіївську стрічку як про щось таке епохальне і таке, що має глибоку історію. Георгіївська стрічка як символ пам’яті про Другу світову війну – дуже новий, почав використовуватися в Російській Федерації з 2005 року. Це була реакція на популярність в Україні помаранчевої стрічки. Так само схожа на георгіївську гвардійська стрічка використовувалася як елемент різного роду декорацій, пов’язаних з Другою світовою війною, ще в радянські часи», – зазначив фахівець.

Крім того, він додав, що гвардійська стрічка була елементом радянських нагород.

«Я переконаний, що не потрібні десятки років чи поколінь, щоб георгіївська стрічка перестала використовуватися в Україні. Це достатньо свіжий піар-продукт, який може бути швидко забутий. Особливо зважаючи на старання Російської Федерації, яка по суті перетворила цей символ на імперський, а для багатьох українців він є радше тим, що символізує загрозу для України», – підсумував експерт.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ