Впродовж останніх років рівень наповнення річок залишається на позначці в 20% від необхідного стандарту

Через вирубку лісів, поведінку промислових підприємств щодо водоймищ та розчистку водних артерій Україна починає страждати від браку води. Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак в ефірі телеканалу ZIK.

За його словами, впродовж останніх років рівень наповнення річок залишається на позначці 20% від необхідного стандарту.

«Сьогодні в Україні не залишилося жодного озера чи річки, де б якість води була на рівні першого класу. Минулого літа я кожного ранку прокидався і з жахом переглядав новини, чи не почався мор риби ще в якійсь річці», – повідомив міністр.

При цьому за недбале ставлення до природних ресурсів жодне підприємство в Україні не понесло покарання. Це пов’язано зі слабким українським законодавством, згідно з яким за таке поводження з природою передбачена лише адміністративна, а не кримінальна відповідальність.

Семерак уточнив, що Генпрокуратура разом з Мінекології напрацювала зміни до кримінального законодавства, що передбачають підвищену відповідальність за шкоду природі.

«Однак у грудні минулого року парламент у дуже швидкому режимі ухвалює закон, який забороняє у 2017 році будь-які перевірки, зокрема й екологічні. Відтак Міністерство екології фактично опинилося під мораторієм на проведення перевірок», – наголосив чиновник.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ