Чи зможе Україна подолати серйозні перешкоди на шляху до ЄС?

Незважаючи на прагнення України до європейських стандартів, великою задачею держави є «капітальний ремонт» її економіки та інституцій. Про це йдеться у статті, надрукованій в авторитетному виданні The Wall Street Journal.

Як зазначають автори публікації, у Петра Порошенка було декілька приводів для радості: очільник Європейської Ради Дональд Туск передав йому копію Угоди про асоціацію між Європейським Союзом і Україною, яку ЄС ратифікував минулого тижня, через три роки після її початкового схвалення. Крім того, у травні Україні було надано безвізовий режим.

«ЄС зміг зберегти єдність у своїй політиці щодо України та Росії на тлі останніх політичних потрясінь. Він зберіг режим санкцій, який, схоже, не змусив Росію відмовитися від своєї незаконної анексії Криму та підтримки сепаратистів на Донбасі», – йдеться у статті.

Однак дещо залишилося так і не озвученим для Києва – спільна заява, в якій у прямій формі була би підтримана надія Україні щодо членства в Євросоюзі. Замість цього Дональд Туск просто зачитав преамбулу угоди, в якій «вітається європейський вибір» України.

«Усі сторони згодні з тим, що минуть роки, перш ніж Україна буде готова до вступу в ЄС, враховуючи масштабні виклики, пов’язані з радикальною перебудовою її економіки та інститутів. Тим часом Брюссель продовжує надавати Києву технічну і фінансову допомогу з метою поглиблення його інтеграції з Євросоюзом, а Київ консультується з Брюсселем щодо всіх реформ для того, аби максимізувати відповідність правилам Євросоюзу», – підкреслило видання.

Також зазначено, що із часом не буде причин, які не давали б можливість Україні брати участь в таких домовленостях Євросоюзу, як єдиний ринок, митний союз або навіть Шенгенська зона. Однак попри це, відсутність довгострокової перспективи турбує Київ.

«Україна намагається перебудуватися в складних умовах. (…) Тим часом Росія, схоже, рішуче налаштована на те, щоб підвищити ціну програми українських реформ. Вона продовжує дестабілізувати Донбас, де підвищився рівень насильства, а також постійно проводить кібератаки проти уряду країни, що негативно позначається на інвестиціях і підсилює тиск на державні фінанси, (…) саме тому Євросоюзу потрібно знайти спосіб зниження політичної ціни українських реформ», – резюмує The Wall Street Journal.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ