Віталій Портніков запевнив, що російська “імперія” таки розпадеться

Відомий публіцист, журналіст, ведучий Віталій Портніков у статті для Крим.Реалії прокоментував останні скандальні заяви народної депутатки Надії Савченко, яка запевнила, що мирне повернення Донбасу неможливе без «здачі» Криму Росії.

Журналіст зауважив, що після чергової скандальної заяви Савченко щодо можливості «обміну» Донбасу на Крим хтось звинуватив її у зраді національних інтересів, а хтось запевняє, що вона просто не змогла чітко артикулювати свою думку. Мовляв, вона не мала на увазі, що Україна має обміняти Донбас на Крим, а стверджувала, що Росія захоче «розміняти» повернення Донбасу на Крим.

У будь-якому випадку, за словами Портнікова, немає різниці в тому, що і те, й інше ‒ найбільша помилка.

«Помилка вважати, що Україна може відмовитися від захисту своєї територіальної цілісності і оголосити, що Донецька або Луганська область для неї важливіша, ніж Автономна Республіка Крим. Крим нічим не відрізняється від Донбасу, Буковини чи Волині ‒ це така ж територія України, з точки зору міжнародного права. Країну, яка відмовляється від власних кордонів, ніхто не поважає», ‒ підкреслив публіцист.

Він нагадав, що жодна країна не визнає окупацію Криму путінським режимом, у той час як незалежність Республіки Косово визнали десятки держав. Тим не менше, це не заважає Республіці Сербії послідовно відстоювати власне уявлення про територіальну цілісність.

«Так, у Вашингтоні чи Брюсселі можуть вважати інакше. Але від цього не має змінюватися позиція самого Белграда. І найголовніше ‒ така позиція викликає повагу навіть у тих, хто визнає державність Косово. Так чому ж Сербія при загальному визнанні Косово може відстоювати свою територіальну цілісність, а Україна при загальному невизнанні окупації Криму ‒ не може? Ми що, «терпіли»?», ‒ наголосив автор.

За його словами, така ж помилка – думати, що РФ планує торгуватися з Україною або ще кимось про якісь обміни. Про те, що Кремль не збирається цього робити, заявив прес-секретар Путіна Дмітрій Пєсков.

«Крим для Путіна та його камарильї ‒ а також для переважної більшості російських громадян ‒ «закрите питання». З Донбасу Путін теж іти не збирається, максимум, що він може, ‒ це імітувати вирішення проблеми. Але від підтримки бандитських режимів він не відмовиться, тому що вони ‒ ідеальний додаток до його стратегії внутрішньої дестабілізації нашої країни. Оскільки Путіну потрібний не якийсь там Криму, не Донбас ‒ йому потрібна вся Україна», ‒ зазначив Портніков.

Тим не менше, на його думку, вихід є – набратися терпіння і дочекатися краху російського режиму. Як він підкреслив, існує дуже великий шанс, що цей режим впаде разом з нинішньою моделлю Російської держави.

«Можна як завгодно довго запевняти себе, що це ‒ політична фантастика, що грошей у Росії ще досить, що санкції ‒ це безболісний укол, що завтра Путін домовиться з Трампом. Грошей справді вистачить на рік-другий. Мізків може не вистачити», ‒ підкреслив публіцист.

Так, за його словами, коли у владі «некомпетентні безумці, вони обов’язково доведуть її до «цугундера».

«Отож, не варто сумніватися ‒ територіальна цілісність України буде відновлена. І територіальна цілісність Молдови. І територіальна цілісність Грузії. І Вірменія з Азербайджаном знайдуть компроміс щодо Карабаху. Як тільки імперія згине, будуть осушені всі створені нею криваві болота», ‒ підсумував Портніков.

Читайте: Причини невдоволення РФ слід шукати у психлікарні ‒ Портніков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ