У справі про загибель журналіста є неповне розслідування, яке дало дуже мало результатів

Комітет захисту журналістів презентував в Українському кризовому медіа-центрі звіт, назва якого говорить сама за себе – «Відмова від правосуддя: розслідування вбивства Павла Шеремета в Україні не дало результатів». Про це пише Укрінформ.

«Справа заморожена. Мотиви не підтверджені, велику кількість часу і зусиль витратили на розшук слідів злочину – і це не дало жодних ниточок. Натомість ознакам убивства дуже мало уваги приділили», – зазначив автор звіту, журналіст Крістофер Міллер.

Також він нагадав про те, що Служба безпеки України видалила відео з деяких камер спостереження і слідчі органи заважали один одному.

«Потенційні свідки і колеги Шеремета кажуть, що їх не викликали на ретельний допит. Сім’я Павла, друзі та журналісти, з якими я говорив, звинувачували владу в нездатності до роботи, недбалості та саботажі», – додав Міллер.

«Що у нас зараз є – це неповне розслідування, яке дало дуже мало результатів», – констатував він.

У свою чергу, координатор програми КЗЖ у Європі та Азії Ніна Огнянова заявила, що у звіті містяться два основних блоки рекомендацій – українській владі та міжнародній спільноті.

«КЗЖ закликає офіційних осіб пожвавити розслідування, зосередитися на роботі Шеремета в Україні, як на можливому мотиві злочину, і підтримувати будь-яке паралельне незалежне розслідування, а ЗМІ постійно доповідати про результати», – сказала вона.

Нагадаємо, Шеремет загинув о 07:45 ранку 20 липня 2016 року через спрацювання вибухового пристрою потужністю 0,4-0,6 кг у тротиловому еквіваленті в автівці своєї колеги Олени Притули на перетині вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві. Він прямував до київської редакції російського радіо «Вєсті», де вів ранкове ток-шоу.

Організаторів та виконавців убивства Павла Шеремета досі не встановлено.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ