вибори
На довиборах у ВРУ на 205-му мажоритарному окрузі в Чернігові перемогу здобув кандидат від «Блоку Петра Порошенка»

На довиборах до Верховної Ради у 205-му мажоритарному окрузі в Чернігові перемогу здобуває кандидат від «Блоку Петра Порошенка». Центральна виборча комісія опрацювала 96% протоколів, за результатами яких Березенко отримав 35,75% голосів виборців, а Корбан – 14,84%. Такі дані оприлюднені на сайті Центральної комісії.

Проміжні вибори до ВРУ на скандальному 205-му окрузі в Чернігові, як і передбачалося, пройшли в атмосфері провокацій, спроб підкупу виборців і навіть побиття співробітників соцкомпаній, які проводили опитування виборців для результатів екзит-полів. Явка була низькою: за даними ЦВК – 35,32%. Але в Комітеті виборців України, запевнили, що явка перевищила прогнозовану (23%).

Ранок розпочався зі скандалу. У Мережу потрапили фото і відео автобусів, які вивозили людей за місто на «Голубі озера». «Було до п’яти точок збору людей. На озерах організували гуляння: пиво, шашлики, для дітей – солодощі, морозиво. Це було зроблено, щоби зменшити явку», – сказав нардеп від НФ Олександр Кодола.

Після закриття дільниць активісти заявили про порушення: в «Опорі» нарахували щонайменше 12 сфотографованих бюлетенів, а спостерігачі від «ДемАльянсу» заявили про бійку на одній з дільниць після її закриття. У КВУ заявили, що після закриття на одній з дільниць зникло світло, і всередину намагалися потрапити невідомі, а в міліції попередили про можливий штурм ще однієї дільниці, працівники якої забарикадувалися всередині. У облУМВС повідомили, що зафіксували 50 повідомлень про порушення.

У штабі Березенка після обіду обговорювали скандал з псевдожурналістами. Нардеп від БПП Олександр Черненко виклав у Facebook фото журналістських посвідчень: на них якесь друковане видання «Точка зору», яке будл нібито зареєстроване ВГО «Комітет виборців України». Як екс-голова КВУ, Черненко одразу ж відхрестився від цієї газети.

На думку політологів, вибори на 205-му окрузі в Чернігові показали слабкість виборчої системи. «Сам хід кампанії суперечив демократичним процедурам. Ми побачили підкуп виборців, явний і цинічний, і виявилося, що не так просто притягнути до відповідальності кандидатів, сказав професор політології НаУКМА Олексій Гарань. – Треба було активніше працювати і правоохоронцям: міліції та судовій системі. Це ненормально, коли йде прямий підкуп, а правоохоронці роблять вигляд, що нічого не бачили. Міліція «прокинулася» вже в день голосування, але це пізно. Тепер, думаю, потрібно внести відповідні запобіжники в виборчий закон, щоби забезпечити транспарентність виборів. 205-й округ – дуже поганий приклад для місцевих виборів. Ми повинні зробити висновки – і юридичні, і громадські».

Прокоментував вибори у Чернігові й глава української держави. «Вважаю, що це – ганьба. Вибори в Чернігові нас відкидають в 2012 рік, – заявив Петро Порошенко в інтерв’ю телеканалу СТБ і пообіцяв, що внесе на розгляд Ради законопроект, який посилить відповідальність кандидатів у депутати за підкуп виборців. – Вже наступного тижня я внесу законопроект, який посилить відповідальність за «гречку» і тих, хто її дає, і тих, хто це забезпечує».

Читайте: Чернігів готується до виборів: «спортсмени», «туристи» й «гречка»

Інформаційний Акцент