Порошенко підписав закон «Про ратифікацію Угоди між Україною та Європейським поліційним офісом про оперативне та стратегічне співробітництво»

Президент Петро Порошенко підписав закон «Про ратифікацію Угоди між Україною та Європейським поліцейським офісом про оперативне та стратегічне співробітництво». Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Угода між Україною та Європейським поліцейським офісом про оперативне та стратегічне співробітництво була укладена 14 грудня 2016 року в місті Гааґа та схвалена Верховною Радою України 12 липня цього року.

Цей документ має поглибити інтеграцію України до політики Європейського Союзу у галузі юстиції та внутрішніх справ, у розвиток досягнень в рамках Плану дій із лібералізації візового режиму між нашою державою та ЄС.

«Документ розширює співробітництво між Україною та Європейським поліцейським офісом з метою підтримки України та держав-членів Європейського Союзу в запобіганні і боротьбі з організованою злочинністю, тероризмом та іншими формами міжнародної злочинності. Йдеться про активізацію обміну оперативною інформацією в рамках кримінальних проваджень та створення можливостей для спільних заходів з розслідування злочинів та пошуку осіб, причетних до скоєння злочинів», – підкреслили в прес-службі президента.

Крім обміну інформацією, співробітництво може включати обмін спеціальними знаннями, загальними зведеннями, результатами стратегічного аналізу, інформацією щодо процедур кримінальних розслідувань, інформацією про методи запобігання злочинності, участь у навчальних заходах, а також надання консультацій та підтримки в окремих кримінальних розслідуваннях.

Документ набирає чинності з дати надсилання Європейським поліційним офісом дипломатичними каналами письмового повідомлення Україні про отримання та прийняття повідомлення України про завершення нею внутрішньодержавних ратифікаційних процедур.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ