ембарго
Яценюк доручив розширити список заборонених до ввезення в Україну товарів з РФ

Україна розширить список товарів з РФ, ввезення яких буде заборонено. Відповідне доручення Міністерству економічного розвитку і торгівлі дав Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, передає NEWSru.com.

«Я доручив Міністерству економіки переглянути список і розширити список товарів, які повинні потрапити під контрзаходи української сторони для захисту українського внутрішнього ринку від економічної агресії Російської Федерації», – сказав він.

Яценюк сподівається на успішний пошук альтернативного шляху постачання українських товарів у зв’язку з російським транзитним і торговельним ембарґо.

«Ми очікуємо, що пройде перший експериментальний потяг за маршрутом Україна – Грузія – Азербайджан – Казахстан, який фактично дасть можливість українській економіці знайти альтернативний шлях поставок товарів на ринки, які були завжди українськими. Однак у зв’язку з російським транзитним і торговельним ембарґо нам зараз вкрай складно доставляти ці товари», – сказав Яценюк.

Голова уряду також повідомив, що Україна веде активні консультації з європейськими партнерами про те, яким чином забезпечити двосторонні відносини з дотримання Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС.

Україна підготувала «відповідне меню», з яким звертається «до європейських друзів, як допомогти нам пройти досить складний економічний етап після того, як Росія вкотре порушила двосторонній контракт і багатостороння угода в частині економічної кооперації між Україною та РФ».

Яценюк підкреслив, що Україна разом з європейськими партнерами буде шукати вихід з непростої ситуації.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Росія з 1 січня 2016 року поширила дію продовольчого ембарґо на Україну.

У відповідь з 10 січня Україна запровадила повну заборону на ввезення російських товарів. Серед заборонених товарів – м’ясо, риба, крупи, зерно, хлібобулочні вироби, горілка, пиво, цигарки, кондитерські вироби, корми для тварин, ряд хімікатів і залізничне обладнання.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ