Україна затягує підписання Багатосторонньої конвенції з протидії розмивання бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування

Україна може потрапити до списку офшорних країн Євросоюзу через затримку підписання Багатосторонньої конвенції з протидії розмивання бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування (Base erosion and Profit Shifting, BEPS). Про це пише Дзеркало тижня з посиланням на радника міністра фінансів Олену Макеєву.

За її словами, відповідний лист Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) направила президенту Петру Порошенко.

«Це може негативно відбитися на репутації країни щодо боротьби з офшорами», – зазначила Макєєва.

Разом з тим, як член співтовариства BEPS, Україна взяла на себе зобов’язання виконати мінімальний стандарт Плану дій BEPS та в такий спосіб підтвердити свою відданість боротьбі з офшорами.

«Затримка українською стороною підписання MLI (Багатостороння угода) може надіслати негативний сигнал міжнародному співтовариству… Натомість підписання цього документу стане сильним сигналом та підтвердженням відданості боротьбі з офшорами», – написала Макеєва.

«Вже до 30 червня 2018 року Україна має самостійно оцінити стан виконання мінімального стандарту Плану дій BEPS, а до кінця року – виконати мінімальний стандарт… Невиконання мінімального стандарту може стати причиною для включення України до списку офшорних країн Євросоюзу», – наголосила вона.

"Затримка українською стороною підписання #MLI (Багатостороння угода) може надіслати негативний сигнал міжнародному…

Gepostet von Olena Makeieva am Sonntag, 11. Februar 2018