Експерт запевнив, що співпраця з МВФ робить Україну залежною

Умови траншу МВФ, які влада ретельно приховувала від українців, виявилися максимально жорсткими для країни. Цю думку у своєму Facebook висловив економіст Валерій Коновалюк.

Експерт зазначив, що за 1 мільярд доларів кредиту на вимогу МВФ влада підніме пенсійний вік, доприватизує залишки держвласності та продасть землю.

«Те, що влада вперто приховувала зміст переговорів, не бажала пояснювати людям суть домовленостей і ігнорувала експертні оцінки – все це зіграло проти неї. Вони намагалися розповісти, що вимоги МВФ не такі жорсткі, як комусь здається. Але напередодні МВФ відкрила ширму переговорів, і вся країна переконалася, що влада пообіцяла Фонду підвищити пенсійний вік, доприватизувати залишки держвласності та продати українську землю», – підкреслив економіст.

За його словами, з кожним новим кредитом Україна все більше стає залежною від кредитів Міжнародного валютного фонду, а урядом все більше вручну керує рада директорів Фонду.

«У березні, коли МВФ взяв паузу для вирішення надавати чи не надавати черговий кредит, в українського керівництва був шанс проявити свою незалежність та виступити зі своїми економічними позиціями. Але вони не використали цей шанс, вирішивши вкотре приховати меморандум, де Україна все глибше та глибше грузне у невигідних для неї умовах», – переконаний фахівець.

Згідно з його прогнозом, деякі міністри Кабміну Гройсмана будуть раді досидіти рік та піти з посади, щоб потім не відповідати за свої справи.

«Очільниця НБУ Гонтарєва вже відчула, чим може обернутися для її кар’єри подібне «дотримання національних інтересів», і зібралася завчасно покинути крісло головного банкіра країни», – підсумував Коновалюк.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ