На Корейському півострові наростає напруження: Кім Чен Ин випробовує нові ракети, ніхто вже не сумнівається в наявності принаймні кількох ядерних боєголовок у розпорядженні північнокорейського диктатора. На цьому тлі інформаційною бомбою вибухнула стаття у New York Times про нібито постачання розробок вітчизняного концерну «Південмаш» до КНДР. Обставини скандалу у коментарі виданню InfA прокоментував експерт аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Олійник.

Юрій Олійник, експерт аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень»

За його словами, необґрунтованість і тенденційність звинувачень очевидна. Та й сама газета перетворилася на доволі «жовте» видання, що не гребує жодною дезінформацією.

«Зрозуміло, що маємо справу з інформаційним вкидом Росії – як колись за Кучми, коли «кольчужний скандал» призвів до ізоляції Києва та переорієнтації його на орбіту Кремля. Звісно, недоведені факти підуть у небуття, але осад залишиться, як і падіння українського реноме в очах західної аудиторії (ще б пак, озброюють «вісь зла» – то чим відрізняються від Росії?). Ось так Україна з образу жертви агресії поступово перетворюється на символ безвідповідальної корупції та спроб втручання в американські вибори».

Однак, за словами експерта, прикро вразила й реакція на фейк нашого політикуму. Можновладці обмежилися словесним спростуванням. А ось деякі опозиційні політики не зупинилися перед тиражуванням звинувачень на адресу України.

«Це неприпустимо для відповідальних державних мужів. З іншого боку, обов’язок влади – якомога швидше провести повномасштабну перевірку діяльності «Південмашу» та інших (можливо) причетних організацій, щоб пред’явити світові обґрунтоване спростування звинувачень. До того ж, не виключений і витік певних технологій як у далекі вже 1990-ті, так і за недавніх часів Януковича. Ракетне виробництво – стратегічна галузь, і політичне керівництво країни має володіти повною інформацією, що там відбувається, якщо ми хочемо відновити протиракетну оборону».

Він також зауважує: New York Times була і залишається важливим медійним інструментом, що прямо підтримує демократів та опонує Трампу, а під час виборів це видання відкрито стало на бік Гілларі. «Це ще раз доводить помилковість проклінтонівської орієнтації, яку частина вітчизняних «єврооптимістів» зберігає навіть після перемоги республіканця, чекаючи імпічменту Трампа», – наголошує Олійник.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ