З нагоди Дня Незалежності України у Харкові сьогодні, 24 серпня 2015 року, відбулася урочиста церемонія покладання квітів до монумента Тарасу Шевченко, передає УНІАН.

Після виконання гімну України харків’яни, які зібралися біля пам’ятника Кобзарю, вшанували хвилиною мовчання всіх, хто загинув за незалежність України, зокрема, й під час антитерористичної операції на Донбасі. Квіти до підніжжя монумента поклали голова облдержадміністрації Ігор Райнін, голова обласної ради Сергій Чернов, заступник міського голови Ігор Терехов та інші представники місцевої влади, а також представники духовенства, правоохоронних органів, громадськості – у цілому, близько 400 осіб. Також на честь свята біля пам’ятника виступали фольклорні колективи.

Представники керівництва області та міста, командувань військових формувань, громадськості, духовенства та політичних партій поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку й в Одесі. Покладання завершилося колективним виконанням (під музичний супровід оркестру Військово-морських сил України) державного гімну України та урочистим проходженням роти почесної варти. Окрім того, близько 200 учасників цивільного корпусу батальйону «Азов» та обласної організації ВО «Свобода» пройшли Одесою маршем, який було присвячено пам’яті загиблих за незалежність України. Багато учасників ходи були в чорних футболках, частина – у вишиванках. Колону супроводжувала міліція.

У Житомирі з нагоди Дня Незалежності України відбулись урочиста хода та мітинг, учасники якого створили «живий ланцюг» у вигляді карти України з Кримом. У заході взяли участь більше тисячі представників громадськості, молоді, влади та духовенства. Учасники мітингу хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих героїв АТО, Героїв Небесної Сотні та усіх борців за незалежність України. Святкові заходи ще тривають і завершаться концертом на сцені оновленого з нагоди свята літнього концертного майданчика «Мушля» у парку культури та відпочинку імені Гагаріна.

У Чернігові до Дня Незалежності України відбулися церемонія покладання квітів до пам’ятників та мітинг. Заходи були досить масовими, їх учасниками стали близько тисячі чернігівців та гостей міста. У виступі під час мітингу учасник АТО майор Іван Мєдвєдєв підкреслив, що сьогодні незалежність виборюється українцями дуже дорогою ціною. Кількість загиблих з Чернігівщини під час проведення АТО вже перевищує кількість загиблих уродженців регіону за десять років війни в Афганістані. Він також висловив сподівання, що «на 25-ту річницю своєї незалежності Україна святкуватиме перемогу в складі всіх областей країни». Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять 126 земляків, які не повернулися додому зі сходу України, захищаючи територіальну цілісність і незалежність держави.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, що головні урочистості з ранку 24 серпня відбуваються в середмісті Києва, де вже пройшов військовий Марш Незалежності. Наразі триває концертна програма. На вечір планується святковий салют.

Інформаційний Акцент

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ