За обсягом тіньової економіки Україну обігнали тільки Ніґерія і Азербайджан

2016 року в Україні обсяг тіньової економіки становив 1,1 трлн гривень. Про це пише Дзеркало тижня з посиланням на результати дослідження міжнародної Асоціації дипломованих сертифікованих бухгалтерів (АССА).

«Це при тому, що ВВП в тому ж році становив 2,38 трлн гривень, а дохідна частина держбюджету – 595 млрд гривень», – ідеться у статті.

Згідно з інформацією АССА, Україна до 2016 року посіла третє місце (45,16%) в списку країн з найбільшою тіньовою економікою. Нас обігнали тільки Ніґерія з показником 48,37% і Азербайджан (67,04%).

«Вирішуючи проблему детінізації, Мінфін спільно з громадськістю, експертами, за підтримки бізнесу та депутатського корпусу в 2017 році напрацював низку проектів, які пролили світло на тінь, розкрили її першопричини і намітили напрями боротьби з нею», – підкреслює автор.

«Робочі групи, круглі столи під прицілом небайдужих ЗМІ, форуми, експертні розробки, плани дій і навіть ряд зареєстрованих законопроектів… Все це було. Немає лише конкретного результату цієї роботи, втіленого в реальність. Більш того, немає навіть чіткого уявлення, коли саме чекати результату», – зазначено у підсумку.

Читайте: Тіньова схема захоплення землі на Печерських пагорбах соратником Порошенка (відео)