За даними Микольської, експорт українських товарів до Євросоюзу зростає

Україна увійшла до трійки країн-найбільших експортерів аграрної продукції на ринок Європейського Cоюзу. Про це повідомила заступник міністра з економічного розвитку і торгівлі, торговельний представник України Наталія Микольська, повідомляє УНІАН.

«Ми бачимо позитивну тенденцію у торгівлі з ЄС. Це підтверджується нашою статистикою. При загальному падінні українського експорту темпи експорту в ЄС зростають. І цей рівень зростання становить вже 3%. Україна увійшла в топ-3 країн, які фактично годують ЄС, тобто постачають агропродукцію», – сказала Микольська.

Вона також зазначила, що набирає серйозних обертів і експорт продукції легкої промисловості. За оцінками чиновниці, близько 80% експортних товарів цього сегменту виробництва продаються на ринках ЄС.

«Також на ринок ЄС починають виходити товари, які раніше експортувалися тільки в Росію і країни СНД. Мова йде, наприклад, про товари залізничного виробництва», – уточнила вона.

Нагадаємо, що, згідно з даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі, обсяг торгівлі між Україною і ЄС становить 41% у загальному міжнародному товарообігу України. У грошовому вираженні обсяг українського експорту в ЄС перевищує 12 млрд. доларів при загальному показникові експорту в 44,9 млрд. доларів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ