Порошенко ввів у дію рішення РНБО «Про посилення контролю за в’їздом в Україну, виїздом з України іноземців та осіб без громадянства, додержанням ними правил перебування на території України»

Президент України Петро Порошенко підписав рішення Ради національної безпеки і оборони про посилення контролю за в’їздом та виїздом іноземців та осіб без громадянства з України. Згідно з документом, Російську Федерацію мають внести до переліку держав міграційного ризику. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Згідно з указом, Кабмін у місячний термін має оновити перелік держав міграційного ризику, зокрема, додавши туди Росію.

Уряд спільно зі Службою безпеки має посилити контроль за виїздом та в’їздом в Україну іноземців та осіб без громадянства, а також забезпечити вдосконалення законодавства щодо реєстрації місця проживання в Україні людей з держав міграційного ризику або тих, які в’їхали з території таких держав.

«Уряд також має опрацювати у двомісячний строк питання щодо механізму та етапності запровадження попереднього електронного повідомлення іноземцями та особами без громадянства щодо в’їзду в Україну; здійснення в’їзду в Україну та виїзду з України іноземцями, в тому числі громадянами Російської Федерації, за закордонними паспортами, що містять безконтактний електронний носій», – йдеться в указі.

Кабмін має забезпечити впровадження 1 січня 2018 року національної системи біометричної верифікації та ідентифікації українців, іноземців та осіб без громадянства, та забезпечити ресурси для фіксації біометричних даних іноземців під час перетину кордону України.

Читайте: З 1 січня перетнути кордон України можна буде лише з «біометрикою»

БЕЗ КОМЕНТАРІВ