Поставки вугілля
Кабмін вирішив, що вугілля із зони АТО потраплятиме в Україну через територію РФ

Кабінет міністрів погодив схему вивозу вугілля із зони АТО через територію Росії. Про це розповів міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин, повідомляють Українські новини.

«Йшлося про вивезення вугілля з АТО через Росію. Це питання було сьогодні позитивно проголосовано», – сказав він. За словами Демчишина, узгоджена схема вивезення через територію Росії передбачає постачання вугілля не так на Луганську ТЕС, як це практикувалося раніше, як на ТЕС, які працюють в Об’єднаній енергосистемі України. Він додав, що розглядаються три маршрути – відстанню від 10 до понад 300 км.

Як відомо, у липні Україна імпортувала вугілля на загальну суму понад 117 мільйонів доларів, тоді як експортувала на 4 мільйони доларів.

Раніше прокуратура Донецької області спільно зі Службою безпеки України провела спецоперацію з виявлення місць незаконного видобутку кам’яного вугілля в Мар’їнському районі Донецької області. Було встановлено, що незаконний видобуток вугілля протягом багатьох місяців здійснюється відкритим шляхом в кар’єрі, розташованому в с. Іллінка Мар’їнського району під контролем співробітників правоохоронних органів.

Взимку цього року Міненерго опинилося в епіцентрі скандалу через закупівлю вугілля в ПАР. Зокрема, Генеральна прокуратура України заявила, що має докази того, що вугілля, придбане в ПАР, було низької якості та навіть могло спричинити аварію на ТЕС.

Читайте: ОБСЄ: з окупованої Луганщини вивозять вугілля до Росії

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ