17 травня з 20 до 22 години на Майдані Незалежності планується проведення щорічної акції зі свічками «Запали вогник у своєму серці»

18 травня Україна відзначатиме 73 роковини депортації кримськотатарського народу з власної історичної батьківщини – Криму. Про це повідомив з трибуни парламенту в середу один із лідерів кримських татар, народний депутат України Рефат Чубаров, передає Українська правда.

О 12:00 в четвер відбудеться хвилина мовчання за жертвами геноциду кримськотатарського народу, а о 18:00 на Майдані Незалежності у Києві почнеться жалобний мітинг. Також усі храми Української православної церкви вшанують пам’ять жертв геноциду дзвоном.

Чубаров нагадав, що 18 травня вважається Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу з 2016 року.

«Цього року вже вчетверте  в Криму роковини депортації відбуватимуться в умовах тимчасової російської окупації. Цього року, як і попередні три роки, в окупованому Криму заборонено будь-які публічні заходи з ушанування жертв депортації кримськотатарського народу, крім тих одного-двох заходів, які будуть проводитися під тотальним контролем окупантів», – сказав він та додав, що Меджліс планує низку заходів в Україні та у країнах, де представлена кримськотатарська діаспора.

17 травня о 18:00 на Майдані Незалежності в Києві за участі кримськотатарської молоді відбудеться перфоманс, приурочений до подій 73-річної давнини. З 20-ї до 22-ї години на Майдані також планується проведення щорічної акції зі свічками «Запали вогник у своєму серці».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ