Середня заробітна плата уповноважених на ліквідацію осіб становить 700 тисяч грн

В Україні на керівних посадах у тимчасових адміністраціях неплатоспроможних банків працюють 40 ліквідаторів. Минулого року їхня середня заробітна плата становила близько 700 тисяч гривень. Кошти їм нараховує Фонд гарантування вкладів, тобто ці виплати фінансують із державного бюджету. Про це йдеться в дослідженні проекту «Декларації» програми Наші гроші

Сума виплат уповноваженим на ліквідацію коливається залежно від кількості банків, які вони ліквідували впродовж року, а також терміну перебування на посаді ліквідатора в певній фінустанові.

Згідно з декларацією, найбільше у 2016 році заробив Владислав Кадиров, який з жовтня 2015 року керує ліквідацією «Дельта Банку» – близько 1,2 млн грн. У лютому-березні 2017 року його місячна зарплата становила понад 100 тис. грн, через що він був змушений подавати додаткові декларації про суттєві зміни в майновому стані.

На другому місці з зарплатою в 805 тис. грн виявився Андрій Шевченко. В даний час він є ліквідатором «Артем-банку» і «Актив-банку».

Його колега Андрій Матвієнко, який займається ліквідацією одразу шести банків, за минулий рік заробив у ФГВФО 765 тис. грн. Таким чином він посів у рейтингу третє місце.

Найменше серед ліквідаторів у 2016 році заробили Владислав Валендюк (265 тис. грн) і Володимир Гриценко (108 тис. грн). Перший у вересні минулого року був уповноважений на ліквідацію банку «Фінанси і Кредит», другий є одним з двох ліквідаторів «Михайлівського».

Минулого року «Наші гроші» повідомляли, що українці заплатять 61 мільярд гривень з власних кишень за ліквідацію 66 полеглих банків, навіть якщо вони були «вбиті» махінаціями власників.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ