Цю суму наша держава має сплатити в 2017-2019 роках

Упродовж 2017-2019 років Україна повинна сплатити іноземним кредиторам 12,5 млрд доларів США. Про це заявив заявив заступник голови Національного банку України Олег Чурій, інформують Українські новини.

«Це десь приблизно 12,5 мільярдів доларів. Якщо брати суто математично, то без подальшого отримання кредитів від МВФ ми не зможемо виконати ці зобов’язання. Тобто ми перейдемо в дефолт, це потрібно розуміти всім», – сказав він.

Чурій також додав, що без підтримки Міжнародного валютного фонду в України небагато шансів утримати курс гривні, а кошти фонду необхідні для запобігання фінансовій катастрофі та для здійснення структурних реформ.

«У цьому році ми плануємо отримати від МВФ близько 5 мільярдів доларів. Виплати для МВФ в 2017 році складуть близько 800 мільйонів доларів – це основна сума. І приблизно 200 мільйонів доларів – це відсотки», – уточнив заступник голови НБУ.

Відповідаючи на запитання про оприлюднення тексту меморандуму про економічну й фінансову політику, що вже був підписаний українською стороною й переданий у МВФ, чиновник наголосив, що згідно з внутрішніми правилами фонду цей документ є конфіденційним до ухвалення Радою директорів.

Згідно зі встановленою МВФ процедурою, українська сторона листом повинна офіційно дати згоду на публікацію меморандуму. Зараз всі підписанти меморандуму, включаючи Національний банк, дали згоду на його публікацію. Таким чином, меморандум буде опублікований після схвалення Радою директорів МВФ.

Нагадаємо, 10 березня міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що Рада директорів Міжнародного валютного фонду  20 березня розгляне питання щодо виділення Україні чергового траншу кредиту. Якщо рішення буде позитивним, то транш надійде впродовж п’яти днів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ