Голова МЗС Павло Клімкін наголосив, що Україна не могла брати участь у сприянні ракетній програмі Північної Кореї

Україна не постачала Північній Кореї комплекти ракет та не сприяла розвиткові ракетної програми цієї країни. Про це йдеться у листі міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, що його опублікувало видання The New York Times, передає Еспресо.

«Як міністр закордонних справ України і підготовлений аерофізик хочу сказати, що моя країна не могла брати участь у сприянні ракетній програмі Північної Кореї», – йдеться в документі.

За його словами, виробничі лінії для будівництва цього виду ракет, які застосовує КНДР, в Україні вивели з експлуатації ще 1992 року.

«Інструкції містяться в складних посібниках, замкнених в об’єктах високого рівня, які охороняють наші сили безпеки», – зазначив дипломат.

Проте він висловив сумнів у тому, що Північна Корея могла самостійно досягти таких результатів у ракетобудуванні без сторонньої допомоги. Тому Клімкін закликав провести міжнародне розслідування ракетної програми КНДР.

«Світова спільнота тепер має зібратися, щоби провести міжнародне розслідування і дізнатися, хто відповідає за це».

Як відомо, видання The New York Times опублікувало статтю авторства Майкла Еллемана з Міжнародного інституту стратегічних досліджень, в якій йдеться про те, що успіх запусків ракет Північною Кореєю став можливим завдяки закупівлям на чорному ринку двигунів – імовірно, з українського заводу.

Держпідприємство «Південний машинобудівний завод» спростувало інформацію видання The New York Times про нібито наявність у Північній Кореї українських ракетних комплектуючих.

Секретар РНБО Олександр Турчинов також підтвердив, що Україна не постачала ракетні двигуни Північній Кореї.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ