торгівля, ембарґо
Постанову про ембарґо 23 січня надрукував «Урядовий кур’єр»

Україна за 9 днів запровадить додаткове ембарґо на ввезення продуктів харчування з Росії. Відповідну постанову 23 січня надрукували в газеті «Урядовий кур’єр», передає ТСН.

Норми документу набувають чинності через 10 днів після офіційного опублікування. Додатковий список заборонених на ввезення до України продуктів з Росії:

– цибуля ріпчаста;

– чай зелений (неферментований), у первинних упаковках масою нетто не більш як 3 кг; – готова або консервована риба; ікра осетрових (чорна ікра) та ікра інших риб;

– білий шоколад;

– драже та аналогічні їм солодощі, у вигляді драже;

– кондитерські вироби у вигляді гумки або желе, включаючи фруктову пасту (мармелад) у вигляді кондитерських виробів з цукру;

– шоколадні цукерки, які містять алкоголь;

– готові харчові вироби, одержані шляхом здуття або смаження зерна зернових культур чи зернових продуктів (наприклад кукурудзяні пластівці); зернові культури (крім кукурудзи) у вигляді зерна або пластівців, гранул чи оброблені іншим способом (за винятком борошна, крупки, крупів);

– хрусткі хлібці;

– печиво солодке сухе, повністю або частково покрите шоколадом чи іншими виробами, з вмістом какао, інші;

– печиво сухе з начинкою у вигляді сандвічів;

– соус соєвий;

– кетчуп та інші томатні соуси.

Нагадаємо, додаткові «дзеркальні» заходи економічного впливу розробило Міністерство економічного розвитку й торгівлі. Керівник відомства Айварас Абромавичус зауважив, що український уряд діятиме симетрично до дій Москви без порушення правил Світової організації торгівлі.

Зазначимо, що Росія з 1 січня 2016 року відмовилася від вільної торгівлі з Україною – запровадила продовольче ембарго та поновила ввізне мито на решту товарів.

Крім того, Москва запровадила обмеження для українського експорту в треті країни територією РФ.

Санкції Росії – відповідь на набуття чинності економічної частини (зона вільної торгівлі) угоди про асоціацію між України з Євросоюзом.

Читайте: Україна припинила постачати товари й послуги до Криму

БЕЗ КОМЕНТАРІВ