Речниця Держдепартаменту США попередила, що Україна може втратити міжнародну підтримку

У Державному департаменті США сумніваються, що Україна дійсно прагне подолати корупцію. Про це йдеться в заяві речниці відомства Гедер Науерт, оприлюдненій 4 грудня, передає Голос Америки.

«Останні події, зокрема, зрив розслідування корупції на високому рівні, затримання посадових осіб з Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і вилучення чутливих файлів НАБУ, викликають занепокоєння щодо прихильності України боротьбі з корупцією», – наголошується у документі.

Науерт зазначає, що Україна може втратити міжнародну підтримку.

«Ці дії, очевидно, є частиною зусиль з підриву незалежних антикорупційних інститутів, які Сполучені Штати та інші країни допомогли підтримати. Це підриває довіру громадськості і загрожує зменшенням міжнародної підтримки України», – зазначила речниця Держдепу.

Державний секретар США Рекс Тіллерсон

Ще більш різко прокоментував конфлікт між Генпрокуратурою, Службою безпеки та Національним антикорупційним бюро держасекретар США Рекс Тіллерсон.

«Для України немає сенсу боротися за своє тіло на Донбасі, якщо вона втрачає свою душу від корупції. Антикорупційні інститути повинні підтримуватися, фінансуватися і захищатися», – наголосив він.

Майкл Карпентер

Раніше екс-заступник помічника міністра оборони США з питань України та Євразії часів президента Барака Обами, директор аналітичного Центру Байдена при Пенсильванському університеті Майкл Карпентер також прокоментував конфлікт між Генпрокуратурою та Службою безпеки Украіни й Антикорупційним бюро.

«Соромно бачити, як Генеральна прокуратура та СБУ намагаються зірвати таємні операції НАБУ», – написав Карпентер у Твіттері.

Нагадаємо, 29 листопада оперативники СБУ під керівництвом прокурорів ГПУ  затримали детектива НАБУ, якому інкримінують провокацію хабара  першому заступнику голови Державної міграційної служби України Діні Пімаховій.

У НАБУ стверджують, що ГПУ та СБУ незаконно втрутилися у спецоперацію Національного бюро, спрямовану на виявлення учасників організованого злочинного угруповання у Державній міграційній службі.

3 грудня Луценко заявив, що всі агенти Національного антикорупційного бюро, які працюють під прикриттям, набрані з порушенням закону і використовують контрабандну техніку у своїй роботі. Натомість у НАБУ заяви Луценка назвали «наступом на незалежність бюро».