прикордонники
Українські прикордонники стежать за росіянами за допомогою хіба що біноклів

«Дивлячись на схід і південь, українські прикордонники нічого не бачать – хіба що заподіяні Росією проблеми, – пише Роуен Скарборо в The Washington Times. – Це одна з найнебезпечніших у світі територій, проте українці зіткнулися з прикрою нестачею обладнання для стеження за іншим боком кордону, прогнозування нових атак і виявлення порушників».

«Групи промосковських сепаратистів періодично переходять через «лінію контакту». Російські війська зі своєю зброєю великої дальності, які перебувають на українській землі, готові продовжити вторгнення в будь-який момент, а наразі влаштовують періодичні бойові дії малої інтенсивності: тут пальнути з міномета, там вистрілить снайпер, – йдеться в статті. – Україна запустила розвідувальні безпілотники, але Росія майстерно зламує програмне забезпечення цих літальних апаратів і виводить їх до солдатів президента Путіна. Як тимчасове рішення Україна об’єднала контрбатарейні радари, що поставляються США, в мережу, що дозволяє командирам спостерігати за деякими прикордонними зонами. Але вони не надаються для цієї ролі. Зазвичай їх застосовують для виявлення джерел артилерійського або ракетного вогню, щоби у них можна було поцілити».

«Білий дім непохитно опирається наданню Києву допомоги у вигляді летальних засобів оборони, за допомогою яких він міг би відбити наступний російський удар, проте є ймовірність, що деяка допомога вже в дорозі, – йдеться в статті. – Член Палати представників Дункан Хантер, республіканець з Каліфорнії, цієї осені об’їхав схід України, запропонував законопроект, що дозволяє обійти накладену Білим домом заборону. Він уповноважує Пентаґон постачати Україні протиглушники для захисту безпілотників і датчики раннього виявлення».

«Тим часом каліфорнійська компанія в цьому місяці встановить по південно-східному кордоні України вісім тактичних веж. Вони будуть оснащені інфрачервоними камерами, як на розвідувальних безпілотниках, а також радарами, що дають змогу стежити за морем, повітрям і сушею, – повідомляє Скарборо. – Це маленькі кроки. Але Державній прикордонній службі України, яка опинилася у важкому становищі через загибель у битвах десятків її службовців і часто не може стежити за пересуваннями противника, буде у нагоді будь-яке обладнання».

«У конгресмена Хантера очі відкрилися в жовтні, коли він відірвався від чиновників з Держдепу, які його супроводжували, і полетів на старому радянському вертольоті на східний фронт. Там він побачив мало техніки для стеження за росіянами – хіба що біноклі, – повідомляється далі. – Українці сказали йому, що росіяни викрадають їхні безпілотники».

«Крім жартів, росіяни не збивають безпілотників – вони забирають їх собі. Відправляють по повітрю на російський бік і приземляють», – сказав Хантер.

«Хантер заявив, що українським силам оборони вкрай необхідна смертельна оборонна зброя для протистояння одній з найбільших армій світу», – повідомив Скарборо.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 25 листопада Президент США Барак Обама підписав схвалений Конґресом доопрацьований бюджет США на 2016 рік на потреби національної оборони. Таким чином, санкціоновано надання коштів для військової допомоги Україні в обсязі 300 млн. дол. США упродовж 2016 фінансового року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ