Регулятор має право обмежити мовлення каналу-порушника лише в кабельних мережах країни

Запровадження україномовних квот на телебаченні стосуватиметься лише тих каналів, які використовують радіочастотний ресурс, що є державною власністю, і жодним чином не вплине на контент іноземних каналів, які транслюються в Україні. Про це розповів член Нацради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський, передає Телекритика.

«Закон стосується ліцензіатів Нацради – резидентів України, тобто тих телеканалів, які використовують радіочастотний ресурс, які отримали в принципі ліцензії на мовлення в Україні», – сказав він.

За його словами, якщо ж іноземний телеканал, який має дозвіл на мовлення від Нацради, порушує українське законодавство, наприклад, закон про телебачення і радіомовлення, закон про інформацію тощо або виступає проти визнання територіальної цілісності України, то регулятор має право обмежити його мовлення в кабельних мережах країни.

«Але при цьому він залишається доступним на супутнику, при цьому є можливість дивитися його через Інтернет. Тобто це стосується обмеження тих ресурсів, які є державною власністю, – радіочастотний ресурс тощо», – додав член Нацради.

Нагадаємо, 16 березня Верховна Рада підтримала в першому читанні проект закону про квоти на  мовлення українською мовою на телеканалах.

Документ передбачає, що за підсумками тижня обсяг трансляції передач і фільмів українською мовою на загальнонаціональних і регіональних телеканалах повинен становити не менше 75% в кожному з проміжків часу між 07:00 і 18:00 і між 18:00 і 22:00, а на місцевих каналах – не менше 50%.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ