Українська розвідка назвала причину затоплення російського корабля

Єдиною причиною затоплення середнього розвідувального корабля Чорноморського флоту РФ «Лиман» може бути непрофесіоналізм і недбалість екіпажу корабля. Про це заявило Головне управління розвідки Міністерства оборони України на офіційній сторінці у Facebook.

В ГУР нагадали, що 27 квітня в південно-західній частині акваторії Чорного моря у результаті зіткнення з вантажним судном, яке перевозило худобу, затонув середній розвідувальний корабель «Лиман» 519 окремого дивізіону розвідувальних кораблів Чорноморського флоту ВМФ РФ, який виконував завдання управління радіоелектронної розвідки Головного розвідувального управління Генерального штабу ВС РФ.

«За поширеною раніше російськими ЗМІ інформацією, інцидент стався через складні погодні умови. Така версія російської пропаганди спрямована на недопущення зниження іміджу ВМФ РФ і розсіюванню міфу про непереможність і боєздатність російських ВС», – ідеться у повідомленні.

«Слід зазначити, що середній розвідувальний корабель «Лиман» пройшов модернізацію і був переобладнаний новітніми розвідувальними і навігаційними засобами. Тому єдиною причиною затоплення і подальшого затоплення може бути непрофесіоналізм і недбалість екіпажу корабля», – підкреслили в українській розвідці.

Також наголошується, що агресивність дій російського флоту, помножена на непрофесіоналізм, створює загрозу як судноплавству у даному регіоні в цілому, так і життю самих моряків.

«Станом на 6 травня в південно-західній частині акваторії Чорного моря (район затоплення «Лиману») знаходиться група кораблів і суден ВМФ РФ. Здійснюється патрулювання і обстеження району, тривають заходи щодо визначення точного місця перебування уламків розвідувального корабля», – зазначили в ГУР.

Також уточнюється, що керівництвом РФ вживаються посилені заходи з приховування інформації, що стосується завдань, які виконував «Лиман», і обставин зіткнення. Крім того, командуванню Чорноморського флоту заборонено надавати представникам ЗМІ будь-які коментарі з приводу інциденту, особливо напередодні проведення святкових заходів 9 травня.