міноборони
В Міноборони повідомили, що за бойові дії в Україні відповідальні двоє генералів РФ

Головне управління розвідки заявляє, що за ведення бойових дій на Донбасі особисто відповідають двоє російських генералів. Про це повідомляє прес-служба ГУР Міноборони,  пише Newsru.com.

«Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України встановлено вищий командний склад Збройних сил Росії, особисто відповідальний за ведення бойових дій на території України», – йдеться в повідомленні. Згідно з даними розвідки, це заступник начальника Генерального штабу ЗС РФ генерал-полковник Сєрґєй Істраков, який минулого тижня прибув до Донецька інспектувати боєготовність бойовиків. Другим генералом, який відповідає за бойові дії, є начальник штабу Центру територіальних військ (колишнє 12-те командування резерву) Південного військового округу ЗС РФ генерал-лейтенант Міхаіл Теплинський.

Сєрґєй Істраков
Сєрґєй Істраков

Також наводяться біографії Істракова та Теплинського. Істраков народився 5 листопада 1959 року в місті Черняховськ у Калінінградській області РФ. Розвідка повідомляє, що Істраков у 2013–2015 роках – начальник Головного штабу – перший заступник головнокомандувача Сухопутних військ ЗС РФ. У 2013–2014 роках виконував обов’язки головнокомандувача Сухопутних військ ЗС РФ та безпосередньо відповідав за їхню готовність до виконання завдань на території України в ході збройної агресії РФ проти нашої держави. «На початку 2015 року призначений на посаду заступника начальника Генерального штабу ЗС РФ. Відповідає за координацію діяльності російських окупаційних війська на Донбасі», – йдеться у повідомленні.

Міхаіл Теплинський
Міхаіл Теплинський

Теплинський народився 9 січня 1969 року в місті Моспине Донецької області Української РСР. Розвідка наголошує, що він «майже… став причиною загибелі мирних жителів та руйнування цивільної інфраструктури свого рідного міста». Теплинський був у 2013–2015 роках командувачем 36-ї армії Східного військового округу ЗС РФ. «На початку 2015 року призначений на посаду начальника штабу Центру територіальних військ Південного військового округу ЗС РФ, який створений на базі 12-го командування резерву та здійснює безпосереднє керівництво російськими окупаційними військами на сході України», – йдеться у повідомленні. Розвідка зазначає, що він «жорсткий та принциповий командир. Дотримується принципу виконання наказів старшого командування будь-якою ціною, не зважаючи на життя людей та моральні принципи».

«Схоже, що ведення бойових дій проти незалежних держав є характерною рисою родини Теплинських: брат генерал-лейтенанта Теплинського – Дмітрій Юрієвіч Теплинський – у жовтні 2008 року нагороджений орденом «За мужність» за участь у військовій операції ЗС РФ проти Грузії», – йдеться у повідомленні розвідки.

20 листопада повідомлялося, що комісія Генштабу РФ на чолі із заступником начальника ГШ ЗС РФ генерал-полковником Сєрґєєм Істраковим і ще 40 офіцерами Генштабу РФ прибула до бойовиків з метою відновлення бойових дій. Пізніше в прес-службі ГУР Міністерства оборони України повідомили, що керівництво Збройних сил Російської Федерації реорганізувало 12-те командування резерву Південного військового округу в Центр територіальних військ, розташований у Новочеркаську.

Інформаційний Акцент