Ембарґо на український агроекспорт
РФ запровадить повне ембарґо на український агроекспорт із 2016 року

Росія запровадить повне ембарґо на український агроекспорт з 2016 року через набуття чинності угоди про зону вільної торгівлі України з Європейським Союзом. Такий прогноз озвучив прем’єр Арсеній Яценюк, передає Інтерфакс-Україна.

«Вони ж (РФ, – ред.) хочуть (запровадити ембарґо на експорт агропродукції, – ред.) після набрання чинності угоди про зону вільної торгівлі (з ЄС, – ред.) з 1 січня наступного року … Я так розумію, що вони повністю перекриють нам ринок, тому, коли дійде до нуля – будемо продовжувати шукати нові ринки та збільшувати обсяги (експорту, – ред.) продукції», – сказав він на брифінгу після наради з зернотрейдерами в Переяслав-Хмельницькому 21 серпня.

Нагадаємо, раніше прем’єр РФ Дмітрій Мєдвєдєв заявив, що в Москві не бачать передумов для того, щоби домовитися до кінця поточного року з Україною та ЄС з питань, пов’язаних набуттям чинності економічної частини Угоди про асоціацію України з Євросоюзом. За його словами, заборона на ввезення сільгосппродукції набуде чинності лише у випадку застосування урядом України економічної частини Угоди про асоціацію з ЄС.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у травні 2015 року міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявляв, що Росія більше не має заперечень щодо повної імплементації Угоди про ЗВТ між Україною та ЄС з 1 січня 2016 року.

Читайте: Україна, хоч і не в ЄС, але потрапила під продовольче ембарґо Росії

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ