Британія не впливає на візову та міграційну політику своєї заморської території

Попри те, що Велика Британія відмовляється говорити про візову лібералізацію для українців, поїздки до Ґібралтару згодом можуть стати безвізовими. Про це повідомили в МЗС України, передає Європейська правда.

«Велика Британія не впливає на візову та міграційну політику, яка здійснюється Ґібралтаром самостійно. МЗС порушено перед ґібралтарською стороною клопотання щодо скасування візового режиму поїздок громадян України до Ґібралтару з огляду на відповідне рішення ЄС», – заявили у дипвідомстві.

Наразі ініціативу України опрацьовують. Терміни та результати переговорів передбачити неможливо.

Ґібралтар нині зберігає для українців візовий режим, за винятком окремих типів одноденних екскурсій. Візу для в’їзду на територію необхідно отримувати у візових центрах Британії.

Натомість переговори з владою Косова Київ не ініціюватиме, враховуючи його невизнання Україною. На даний момент регіон дозволяє безвізовий в’їзд тим громадянам, які мають багаторазову шенґенську візу. Після запровадження «безвізу» з ЄС такі візи не ставитимуть у біометричні паспорти. Для легального в’їзду до Косова буде потрібно звертатися до його консульства в Стамбулі або Тирані.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 22 травня Офіційний журнал Європейського союзу оприлюднив рішення про скасування візових вимог для громадян України. Таким чином, вже за 20 днів – в ніч на 11 червня – українці з біометричними паспортами отримають право на безвізовий в’їзд до країн ЄС та членів Шенґенської зони за межами Євросоюзу.

Додамо, що довгоочікуване приєднання України до Угоди про спільний авіаційний простір (САП) ( т. зв. Угода про відкрите небо) заблоковане через британсько-іспанську суперечку щодо приналежності аеропорту Ґібралтар.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ