Польща може надати українцям право на постійне проживання
Польща може надати українцям право на постійне проживання

Мільйон трудових мігрантів зможе отримати право на постійне проживання у Польщі. Йдеться, зокрема, про українців, адже їх цінують у країні найбільше, повідомляє Польське радіо.

«Це мігрант найвищого класу, не треба його навчати мові, не треба давати йому квартири, не треба вчити його професії. Вони самі дуже добре справляються», – сказав голова Асоціації підприємців і роботодавців Цезар Казьмєрчак.

У цілому, щоби зберегти дотеперішні темпи економічного зростання, Польща повинна до 2050 року прийняти 5 мільйонів іммігрантів. Маються на увазі передусім українці, але також – білоруси та в’єтнамці.

Дослідження на тему права постійного перебування саме для українців показали, що таку можливість підтримують аж 52% опитуваних.

«Позитивно на ставлення до них впливає ситуація, коли Польща, в якомусь сенсі, так би мовити, має вибір: прийняти мігрантів із зовсім іншого культурного простору – наприклад, з Африки або Сирії, про яких у ЗМІ йде інформація, що вони приїжджають, щоби жити на соціальну допомогу і треба фінансувати їх утримання. Або українців, які вже в Польщі є і працюють», – сказав Томаш Баран.

За даними Асоціації підприємців і роботодавців, майже мільйон іммігрантів з України принесе державному бюджету Польщі в масштабі року прибутки у розмірі від 7 до 9 мільярдів злотих (від 42 до 54 млрд гривень).

Нагадаємо, 19 січня, виступаючи у Європарламенті, прем’єр-міністр Польщі Беата Шидло заявила, що країна прийняла «близько мільйона мігрантів з України». Пізніше польські ЗМІ писали, що ця інформація відповідає дійсності, адже статус біженця у Польщі мають лише двоє громадян України.

У свою чергу, посол України в Польщі Андрій Дещиця спростував заяву польської прем’єрки. За його словами, наші співвітчизники є не біженцями, а економічними мігрантами.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ