Згідно з Указом президента, має бути скасоване надання послуг з доступу до низки веб-ресурсів

Українські оператори мобільного зв’язку «Київстар», «Vodafone Україна» і lifecell почали блокування російських сайтів, що, згідно з указом президента, потрапили під санкції, передають Українські Новини.

Як відомо, має бути скасоване надання послуг з доступу до низки веб-ресурсів, зокрема, соціальних мереж «ВКонтакте», «Однокласники», всіх сервісів Yandex і Mail.ru та інших російських ресурсів.

Нагадаємо, газета «Урядовий кур’єр» 17 травня опублікувала Указ Президента 133/2017 про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних санкцій проти 1 228 фізичних і 468  юридичних осіб. Таким чином, рішення набуло чинності.

«Укртелеком» 16 червня повідомив, що вже почав виконувати указ президента про санкції проти російських соцмереж та Інтернет-ресурсів.

У свою чергу, один з найбільших Інтернет-провайдерів компанія «Тріолан» заявила, що поки не знає, як технічно реалізувати рішення про санкції. Водночас провайдер «Ланет» може впродовж декількох хвилин заблокувати сайти, які потрапили під дію санкцій.

В Інтернет-асоціації України заявляють, що здійснення блокування російських сайтів українськими провайдерами поки технічно неможливо. Там вважають, що для реалізації рішення про санкції провайдерам потрібен час і великі кошти на переоснащення обладнання та зміну топології мережі.

Читайте: Ініціатори пропонують створити конкурента «Вконтакте» – «БандерівецьЮА»

БЕЗ КОМЕНТАРІВ