Наразі інженери шукають шляхи для виконання завдання президента

Інтернет-провайдери не впевнені, що технічно можливо реалізувати на практиці указ Президента України про заборону російських соціальних мереж та інших сайтів на території України. Наразі інженери шукають шляхи для виконання завдання.

Зокрема, співвласник Інтернет-провайдера «Тріолан» Володимир Сидоренко повідомив виданню Економічна правда, що спочатку компанія повинна зрозуміти, наскільки це взагалі «технічно підйомно».

«Зараз ситуація така, ми взагалі ніякий трафік мережі не аналізуємо і не блокуємо. Це як труба, що там йде – ми не знаємо. Як тепер виявляти, що блокувати, а що не блокувати?», – зазначив Сидоренко.

«Тому що якщо ми не зможемо цього зробити (заблокувати певні ресурси, – ред.), то тут хоч закони, хоч не закони, а як це зробити? Звичайно, ми зараз думаємо про реалізацію цього закону і як його виконати, але завжди ж є можливість – vpn, proxy, і ще різні способи – як людина може отримати цей доступ», – прокоментував він та додав, що також необхідно з’ясувати, чи будуть перевірки та які штрафи застосовуватимуться до порушників указу.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Президент Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про санкції проти 1228 фізичних і 468 юридичних осіб. Зокрема, під санкції потрапили «Яндекс», «Вконтакте» та «Одноклассники». Указ набирає чинності з дня його опублікування.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ