Служба безпеки України перехопила розмови між агентами Росії – помічниками народних депутатів України

Виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Олександр Леонов у коментарі 24 зазначив, що українські спецслужби вперше почали ставитися серйозно до діяльності російських агентів впливу в нашій державі. Принаймні почали їх шукати, ловити і надавати докази. Цілком ймовірно, що якби вони почали це робити раніше, зараз би не було проблеми анексії Криму і окупації Донбасу.

Нагадаємо, нещодавно Служба безпеки України перехопила розмови між агентами Росії – помічниками народних депутатів України, які працюють на дестабілізацію ситуації в нашій державі.

Зокрема, згадуються прізвища народних депутатів Розенблата, Силантьєва, Пресмана, Кривошиї і Соболєва.

Експерт наголосив, що 2014 року багато політиків і звичайних громадян в Україні брали участь у підготовці анексії і розв’язанні конфлікту на Сході.

«СБУ і раніше попереджала, що Росія використовуватиме українські внутрішні політичні події для розхитування ситуації. І зараз СБУ продемонструвала, яким чином це відбувається. Тому всі політичні сили повинні це взяти до уваги, коли планують якісь заходи, щоб мимоволі не стати інструментом у руках Кремля. Будь-яка провокація може призвести до того, що головним бенефіціаром вигод від цих подій стане Росія», – зауважив Леонов.

Він підкреслив, що після оприлюднення Службою безпеки України запису розмови з’ясувалося, що російськими агентами можуть бути не тільки ті політики, які не приховують своєї проросійської позиції і бажання налагодити стосунки з Росією, помноживши на нуль все те, що відбувалося протягом останніх трьох років.

Крім того, фахівець нагадав, що у перехоплених розмовах засвітився і представник фракції «Батьківщина», який забезпечував доступ до ВРУ одному з фігурантів скандалу.

«Треба зазначити, що в Україні на третю річницю Майдану відбувається активізація російських агентів впливу. Був «план Артеменка» щодо так званого референдум про передачу Криму в оренду Росії. Тепер перехоплення розмов. Завдання СБУ дати вже не політичну оцінку таким діям політиків і держслужбовців, а й правову і кримінальну. Не можна нехтувати існуванням таких мереж впливу», – підсумував політолог.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ