За словами Іллєнка, кіноакадемія є способом об’єднати досвід різних поколінь кінематографістів навколо розбудови національного кіно України

Відомий кінорежисер, заслужений діяч мистецтв України Михайло Іллєнко став головою правління Української кіноакадемії. Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті академії.

Кандидатуру Іллєнка затвердили члени правління. Строк повноважень членів та голови правління складає два роки.

За словами Михайла Іллєнка, Українська кіноакадемія – це спосіб об’єднати зусилля і досвід різних поколінь кінематографістів навколо розбудови національного кіно України.

«Я би хотів бачити кіноакадемію інструментом самоідентифікації українського кіно, починаючи від інженерного винаходу Йосипа Тимченка – до наших творчих внесків у сьогодення і пошуків студентів, спрямованих у завтра. Академія це – пам’ять. Не забуваємо про українського режисера Олега Сенцова, якому сьогодні найважче, бо несправедливість – найтяжче покарання», – сказав він.

Нагадаємо, Одеський міжнародний кінофестиваль планує створити власну Національну кінопремію. Перше нагородження відбудеться в квітні 2017 року.

Головною відзнакою Національної кінопремії стане статуетка «Золота Дзиґа» – символ стрімкості, невпинного розвитку та нескінченності.