Кадр зі стрічки «Добровольці Божої чоти»
Кадр зі стрічки «Добровольці Божої чоти»

Документальний фільм Леоніда Кантера та Івана Яснія про оборону lонецького аеропорту «Добровольці Божої чоти» отримав Приз глядацьких симпатій ХІІІ Гданського міжнародного фестивалю документального кіно.

Як повідомляє Gazeta.ua, українська картина брала участь у головному конкурсі фестивалю, до якого було відібрано 24 стрічки з Польщі, України, Вірменії, Норвегії, Литви, Нідерландів, Британії, Сирії, Туреччини, США, Бельгії, Данії та Мексики.

Стрічка, відзнята на волонтерських засадах, розповідає про бойові дії на сході України. Робота над фільмом розпочалася зі зйомок Добровольчого корпусу, але після того, як режисер потрапив в аеропорт, він зрозумів, що усі добровольці перебувають саме там. Леонід Кантер знімав бої в аеропорту, а Іван Ясній – у Пісках. При цьому режисери знімали у різних стилях: Кантер – як «стрім-екстрім», а Ясній робив неоперативну професійну зйомку якісною апаратурою. Леонід Кантер зазначає, що найважчим було «не вимкнути камеру в критичні моменти, а продовжувати знімати».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ