Савченко
Савченко оголосила сухе голодування

Троє українських лікарів готовї виїхати для обстеження української льотчиці та нардепа Надії Савченко в російський Ростов. Про це заявив генеральний консул України в Ростові-на-Дону Віталій Москаленко, повідомляє Укрінформ.

Ці медики раніше вже обстежувала українську льотчицю. Ймовірно, що 7 березня вони будуть у Ростові. Проте Москаленко зазначив, що лікарі мають ще отримати дозвіл російського МЗС.

Генкосул наголосив, що Україна буде домагатися, щоб російський МЗС видав цю ноту, незважаючи на вихідні, оскільки ситуація екстраординарна і важлива кожна година. У СІЗО до Савченко Москаленко спробує потрапити вже 7 або 8 березня.

Зазначимо, 5 березня уповноважена з прав людини в Російській Федерації Елла Памфілова пообіцяла, що її представники 6 березня відвідають Савченко в СІЗО.

Нагадаємо, Савченко оголосила сухе голодування після того, як її позбавили права на останнє слово в суді. Засідання було раптово перенесено на 9 березня, хоча українка попереджала, що не терпітиме подальшого затягування процесу.

Після цього Державний департамент США виступив із вимогою негайного звільнення Савченко. До цього ж закликав і президент Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт. Однак у Кремлі проігнорували сухе голодування Савченко.

Рідна сестра полонянки Віра каже, що Надія вже не чекає допомоги від політиків. Разом із тим адвокати застерігають, що протягом найближчих днів, якщо ситуація не зміниться. Савченко може стати інвалідом або загинути.

Окрім того, сьогодні о 12:00 на столичному Майдані Незалежності має розпочатись акція «Свободу Савченко!»  (#FreeSavchenko!).

Організатори закликають приходити з українською символікою та планують написати звернення до світової спільноти, щоб привернути увагу до українки.

Читайте: Савченко оголосила сухе голодування