Клих, Карпюк

Суддя Верховного суду Чечні Вахіт Ісмаїлов засудив українця Миколу Карпюка до 22,5 року ув’язнення в колонії суворого режиму, Станіслава Клиха – до 20 років ув’язнення. Про це на своїй сторінці у Facebook написав позаштатний журналіст «Радіо Свобода» Антон Наумлюк.

Як повідомили в прес-службі суду, перші 10 років Карпюк повинен провести у в’язниці, а Клих – перші 9 років, потім обидва – в колонії суворого режиму.

Як відомо, російське слідство стверджує, що Клих і Карпюк в часи Першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі в боях проти російських військ за незалежну Чечню, а Карпюк у кінці 1994 й на початку 1995 року сам брав у них участь.

19 травня присяжні на суді в Грозному назвали версію обвинувачення доведеною.

За інформацією ЗМІ, російські спецслужби викрали Карпюка в березні 2014 року в Чернігівській області, Клиха затримали в серпні того ж року в російському місті Орлі. Обидва заперечують свою провину і заявили, що були незаконно затримані.

Довгий час українські консули не могли потрапити до Карпюка і Клиха через те, що Росія намагалася приховати їхній фізичний стан після катувань.

У лютому в Росії правозахисний центр «Меморіал» визнав Карпюка і Клиха політичними в’язнями.