хакер
Український хакер визнав провину в зараженні тисяч комп’ютерів задля крадіжки кредиток

Відомий у кіберзлочинному світі під нікнеймами Flycracker, Centurion і Darklife 29-річний український хакер Сергій Вовненко визнав свою провину у створенні «ботнету» з понад 13 тисяч заражених комп’ютерів з метою отримання доступу до їхніх банківських рахунків, дебетових і кредитних карт та інших онлайн-сервісів. Про це з посиланням на прокурора штату Нью-Джерсі (США) Пола Фішмана повідомляє Reuters.

Як зазначає агенція, підсудний Вовненко визнав свою провину перед окружним суддею Естер Салас у місті Ньюарк, штат Нью-Джерсі.

На думку сторони звинувачення, український хакер Сергій Вовненко у 2010-2012 роках був частиною злочинного угруповання, що професійно займалося крадіжкою персональних даних за допомогою одного з найбільш відомих вірусів під назвою Zeus (Зевс).

Зокрема, Вовненко експлуатував ботнет з більш ніж 13 тисячами заражених вірусом пристроїв. Використовувана ним і поплічниками модифікація Zeus дозволяла зчитувати інформацію про натискання будь-яких клавіш на клавіатурі (кейлогінг), зчитувати інформацію про активність із систем клієнтського онлайн-банкінгу і передавати зловмиснику відповідні персональні дані власників заражених пристроїв.

Хакера Flycracker/Centurion/Darklife заарештувала влада Італії 13 червня 2014 року. Наразі він перебуває під вартою в Неаполі. При цьому керівництво США домагається екстрадиції українського хакера.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ