З початку року понад 66 тисяч громадян України отримали посвідку на проживання в Польщі

Громадяни України стали лідерами за кількістю мігрантів, що отримали посвідку на проживання в Польщі. На другому місці розташувались білоруси, на третьому – індійці. Про це пише Європейська правда з посиланням на польське управління у справах іноземців.

Загалом від початку року про посвідки на проживання у Польщі попросили понад 100 тисяч іноземців. Для порівняння – за весь 2015 рік таких клопотань було зафіксовано 108 тисяч, а в перші сім місяців 2016 року – 73 тисячі.

Таким чином в порівнянні з минулим роком кількість прохань про посвідку на проживання зросла на 40%.

Найбільшу групу іноземців, які просили посвідки на проживання в Польщі, складають громадяни України – понад 66 тисяч, далі йдуть білоруси – 5 тисяч, індійці – 4 тисячі, китайці – 3,5 тисяч і в’єтнамці – 3 тисячі.

У переважній більшості випадків (87%) йдеться про тимчасові дозволи на проживання у Польщі терміном до 3 років.

Нагадаємо, за результатами дослідження найбільшого українського порталу з пошуку роботи Head Hunter, кожен шостий-сьомий мешканець України прагне знайти роботу за кордоном. А у зв’язку із запровадженням безвізового режиму потік трудової міграції може дещо переорієнтуватися, передусім на європейський ринок праці, а не на країни СНД.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, згідно з даними соцопитувань, понад половина українців (61%), які працювали за кордоном, не були офіційно працевлаштовані. Найпопулярнішою країною для заробітку є Польща. На другому місці – Росія. Значно менша кількість громадян України виїжджала на заробітки  в Чехію,  Німеччину, Італію та інші країни Західної Європи.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ