Найбільш поширеними планами щодо відвідування ЄС впродовж року є відпочинок та працевлаштування

Київський міжнародний інститут соціології з’ясував, як українці ставляться до омріяного «безвізу». Згідно з результатами проведеного дослідження, лише 25% українців знають, як працюватиме безвізовий режим з країнами Шенґенської зони.

За останні два роки майже кожен десятий дорослий українець (10%) відвідував ЄС принаймні 1 раз. З них третина відвідували ЄС лише 1 раз, третина – двічі, третина – тричі або більше разів. На Заході України порівняно з будь-яким іншим регіоном мінімум утричі більше тих, хто відвідував ЄС за останні 2 роки – 19% проти 7% у Центрі, 5% на Півдні і лише 2% на Сході.

Частіше ЄС відвідували чоловіки (12% проти 7% серед жінок), українці молодшого і середнього віку (12-14% серед осіб у віці до 50 років проти не більше 6% серед осіб старше 50 років), особи з вищою освітою (15% проти не більше 7% серед осіб з нижчою освітою), підприємці (27%, серед найближчої верстви – студенти –18%), особи з високим або середнім рівнем достатку (відповідно, 30% і 15% проти не більше 6% серед осіб з низьким і дуже низьким достатком).

Топ-причинами відвідування ЄС є відпочинок (29% тих, хто відвідував ЄС за останні два роки, робили це саме з цією метою), відрядження (28%) і працевлаштування.

Серед же тих, хто не відвідував ЄС, абсолютна більшість називали або причину відсутності можливості/засобів (49%), або відсутності необхідності (41%). Зокрема, менше 2% причиною невідвідування ЄС назвали необхідність або проблеми з оформленням візи.

Найбільш поширеними планами щодо відвідування ЄС впродовж року є відпочинок (для 22% українців ці плани є актуальними) та працевлаштування (17%). Інші плани є актуальними для не більше, ніж 8% українців.

Абсолютна більшість українців (87%) знають, що в Україні можна оформити біометричний/електронний паспорт. Однак громадяни не мають однозначної думки щодо його переваг. Відносно частіше за все лунала думка, що лише такий паспорт дозволить в’їжджати в країни ЄС під час дії безвізового режиму (33% респондентів обрали цей варіант).

Третина респондентів (34%) не змогли відповісти на запитання, скільки часу можна буде залишатися на території Євросоюзу у разі дії безвізового режиму. Майже половина респондентів (45%) вважають, що можна буди залишатися або 90 днів, або навіть більше.

Основними очікуваннями українців від запровадження безвізового режиму з ЄС є можливість для українців вільно пересуватися на території ЄС (72% погоджуються з цим), одержання вільного доступу до освіти в ЄС (61%), прискорення європейської інтеграції (56%), одержання бізнесом доступу до ринків ЄС (55%). Про інші наслідки говорили менше половини респондентів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ