П’ятеро осіб, імовірно, іноземних громадян, потрапили до лікарні з симптомами кору

У співробітників м’ясокомбінату в Морлинах у Вармінсько-Мазурському воєводстві на півночі Польщі виявили хворих на кір – заробітчани приїхали з-за кордону. За даними ЗМІ, мова йде про українців. Про це повідомляє польське видання TVP Info.

Як повідомив державний санітарний інспектор Здзіслав Соколовські, п’ятеро осіб із симптомами кору потрапили до лікарні в Оструді. Чотирьом людям підтвердили захворювання, одна особа чекає на остаточні результати. Ще одна людина захворіла на кір тижнем раніше.

«У нас не було випадку кору в районі Оструди впродовж багатьох років, і тепер, коли до п’яти осіб потрапили до лікарні з симптомами кору, ми розглядаємо цю подію як екстраординарну», – сказав Соколовські.

В рамках профілактики приблизно 700 співробітників м’ясних підприємств в Морлинах, які могли контактувати з хворими, будуть вакциновані проти кору.

Нагадаємо, за 11 місяців 2017 року в Україні зареєстрували понад три тисячі хворих на кір, водночас за аналогічний період 2016-го було зафіксовано лише 78 випадків. Таким чином, кількість хворих на кір громадян зросла в 43,3 разу.

Ліків від кору не існує. Запобігти хворобі можналише вакцинацією. На даний момент в Україні вакцинацію від кору пройшли не більше 30% населення.