Різдво Христове
Україна святкує Різдво Христове

Українці відзначають 7 січня одне з найбільших християнських свят – Різдво Христове, яке встановлено на честь народження Сина Божого.

Різдво в цей день урочисто святкують церкви, що використовують у своєму літочисленні юліанський календар (7 січня відповідає 25 грудня за старим юліанським календарем). Зокрема, це всі Українські православні церкви, Українська греко-католицька церква, а також Єрусалимська, Грецька в Єрусалимі, Сербська, Македонська, Грузинська, Чорногорська, Польська, Російська, Ефіопська, Коптська православна церква, усі монастирі на горі Афон, старообрядці та католики східного обряду.

Також сьогодні закінчився Різдвяний (Пилипів) піст, який передував святу, і починаються 11-денні святки, які супроводжуються народними гуляннями. В Україні здавна у ці дні водили вертеп, співали колядки і бажали всім добра на весь рік.

Нагадаэмо, український народ зі святом привітав і Президент Петро Порошенко. Зі слів глави держави, прийшовши у світ, Христос дарував нам надію – надію на перемогу навіть над смертю, надію на перемогу над злом. Надію на справедливість, що настільки важлива для України в цей час непростих випробувань, які переживає наша країна. «Як заповідав нам апостол Павло: «Одягнувшись у броню вiри й любові та в шолом надiї на спасiння!», – зазначив Порошенко.

Президент побажав всім родинного тепла та затишку, благословенної різдвяної зірки, смачної куті. «Особливо вітаю українських воїнів, які стоять сьогодні на захисті Вітчизни. Як свята Церква духовно захищає нас з небес, так наше героїчне військо береже нас на землі. Прошу у маленького Ісуса великих змін на краще в нашій Україні! Для всієї України і для кожного українця», – йдеться у привітанні Порошенка.

Читайте: Турчинов пропонує відмовитися від святкування Різдва за Юліанським календарем

Як повідомляв Інформаційний Акцент, на Різдво-2016 у Києві заплановані святкові заходи в усіх центральних районах міста. Події розгортатимуться на Софійській, Михайлівській, Поштовій, Троїцькій, Контрактовій площах, на Співочому полі та у парку імені Шевченка.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ