У Києві активісти пройшли від парку Шевченка до Майдану Незалежності

1 січня у низці міст України за ініціативи представників Всеукраїнського об’єднання «Свобода», «Національного корпусу» та «Правого сектора» відбувся традиційний смолоскипний марш на честь 109-ї річниці з дня народження Провідника ОУН Степана Бандери. 

Цього року захід пройшов під гаслом «За славу героїв, за майбутнє дітей!». У Києві активісти пройшлися від парку Шевченка до Майдану Незалежності. Під час віче виступали народні депутати та організатори маршу. Насамкінець, до слова запросили соліста групи «Тінь сонця» – під його акапельне виконання пісні учасники ходу запалили смолоскипи.

На малій батьківщині Степана Бандери в селі Старий Угринів Івано-Франківської області також пройшли традиційні святкові заходи з нагоди 109-ї річниці з дня народження Провідника ОУН. Учасники акції взяли участь у панахиді й святковому віче, а також поклали квіти до пам’ятника Бандері.

Спільно з громадськістю краю, ветеранами УПА та учасниками російсько-української війни пам’ять Степана Бандери вшанував і лідер партії «Свобода» Олег Тягнибок. Звертаючись до громадськості  він зауважив, що зовнішні та внутрішні виклики, що постали сьогодні перед українською нацією і державою, потребують рішучої відсічі. Дати її, зупинивши московську агресію, поклавши край владі олігархів та зрадників ідей Революції гідності й Майдану, можуть лише ті, хто за своїм світоглядом є бандерівцем, вважає лідер «Свободи».

«Прийшов час бути бандерівцем. Не лише на словах, під час мітингу чи науковій конференції. А й передусім у побутовому житті. Щодня, щохвилини… Починаймо з основ! Як свого часу батько Степана Бандери, отець Андрій Бандера передав своєму синові, так само й ми забов’язані не лише сприймати, а й власноруч передавати молодому поколінню нашу бандерівську традицію», – сказав Тягнибок.

У Рівному активісти зі смолоскипами та піротехнічними засобами маршували центральними вулицями міста до меморіальної дошки Степану Бандері на однойменній вулиці та до рогу вулиці В’ячеслава Чорновола. На місці, де цьогоріч заплановано звести пам’ятник Провіднику ОУН, націоналісти провели мітинг-реквієм на його честь.

У Луцьку 1 січня 2018 року також відбулися заходи з відзначення 109-ї річниці народження лідера ОУН Степана Бандери. Акція на площі Героїв Майдану розпочалася зі спільної молитви за провідника ОУН та усіх борців за свободу і незалежність України. До підніжжя постаменту, де має постати монумент Степана Бандери, поклали квіти.

Покладання квітів до постаменту пам’ятника Степану Бандері у Луцьку

«Ми недалеко відійшли від «совка». Влада боїться бандеризації України. Як бояться її наші сусіди на Сході та Заході. Бо тоді Україна буде не аморфною країною, а могутньою державою, з якою будуть рахуватися усі», – сказав перший заступник голови Волинської облради «свободівець» Олександр Пирожик.

Голова фракції «Свободи» у Луцькій міськраді Микола Федік закликав лучан йти у міську раду та добиватися від влади конкретних дій щодо будівництва пам’ятника Бандері.

Микола Федік виступає на 109 річниці народження Степана Бандери

У Житомирі в смолоскипному марші на честь Степана Бандери взяли участь кілька сотень людей. Біля пам’ятника Шевченку учасники акції розгорнули великий червоно-чорний стяг.

«Степан Бандера – це приклад того, як українці мають боротися за свою націю. У час, коли практично безнадійною була боротьба, власним прикладом Бандера надихав мільйони українців і надихає сьогодні на священну боротьбу з нашим одвічним ворогом – москалем», – наголосив керівник Коростишівської районної «Свободи» Сергій Бондарчук.