Активісти закликали політиків, дипломатів і правоохоронні органи переглянути справу Марківа

Активісти української спільноти влаштували акцію протесту під стінами італійського парламенту в Римі. Українці вимагали чесного розслідування у справі арештованого нацгвардійця Віталія Марківа, передає Радіо Свобода.

Протест відбувся в рамках міжнародної акції на підтримку українського солдата, який уже 9 місяців перебуває під вартою у Мілані за підозрою у причетності до вбивства італійського репортера на Донбасі.

Активісти закликали політиків, дипломатів і правоохоронні органи звернути увагу і переглянути справу Марківа, щоб знайти винних і довести невинуватість українського бійця.

Серед учасників акції була мати арештованого нацгвардійця Оксана Максимчук, яка живе в Італії: «Я чекаю на чесне розслідування, щоб створили спільну українсько-італійську слідчу групу, як нам обіцяють».

Міжнародна акція #Марків розпочалася 5 березня у Лондоні. На 9 березня протест заплановано  у Мадриді, 11 березня – в Афінах.

Нагадаємо, Віталія Марківа заарештували 30 червня в аеропорту Болоньї. Його підозрюють у вбивстві італійського фоторепортера Андреа Рокеллі під час бойових дій біля Слов’янська 2014 року. Водночас у Нацгвардії запевняють, що Марків не може бути до цього причетним, оскільки фотограф загинув унаслідок мінометного обстрілу, а 2014-го у добровольчих батальйонів узагалі не було на озброєнні мінометів.

Читайте: Арешт українця в Італії: кому і навіщо це потрібно