суд корупція
85% українців впевнені в корумпованості судової системи.

Українці не довіряють прокуратурі та судам. Також наші співвітчизники впевненні в засиллі корупції в Україні. Про це заявила директор фонду Демократичні ініціативи Ірина Бекешкіна, повідомляє ЛІГА.net.

Згідно з проведеним опитуванням, 76% опитаних українців не довіряють прокуратурі, а 85% – впевнені в корумпованості судової системи.

За словами Бекешкіної, понад 60% вважають суддів залежними від політиків і олігархів, більше половини звинувачують їх в ухваленні заздалегідь узгоджених рішень і «кругової поруки».

Громадяни вважають кращим призначення суддів спеціальним органом, незалежним від інших гілок влади і за участю представників громадськості (41%) і виборність суддів громадянами (36%). Порівняно з аналогічним торішнім опитуванням, другий варіант підтримують на 8% більше опитаних.

У цілому, опитування показали загальну недовіру громадян до інститутів державної юстиції.

Опитування проводилося з 15 по 25 грудня, похибка вибірки не перевищує 2,3%. Було опитано 2040 респондентів у 110 населених пунктах України, крім окупованих територій.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, половина наших співвітчизників взагалі ніколи не читали текст Основного Закону, окремі розділи читали близько 10%.

Читайте: Українці вважають за краще ворожити на зірках, аніж слухати політиків, – опитування

БЕЗ КОМЕНТАРІВ