Порушення у галузі житлово-комунальних послуг – одні з наймасовіших в Україні

Начальник управління контролю за регульованими цінами Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів Лариса Єфімова повідомила, що порушення у галузі житлово-комунальних послуг – одні з наймасовіших в Україні. Про це інформує прес-служба відомства.

За словами Єфімової, під час здійснення Держпродспоживслужбою державного контролю за регульованими цінами найбільше порушень встановлено у галузі надання ЖКГ. Порушення виявлені у 84,2% суб’єктів господарювання із 38 перевірених.

Чиновниця підкреслила, що за результатами перевірок ухвалено 24 рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій на загальну суму 985,4 тисяч гривень, із яких зобов’язано порушників спрямувати до держбюджету у вигляді штрафу 501,2 тисяч гривень і на 484,2 тисяч гривень здійснити перерахунки та повернути кошти споживачам.

«Важливим у цій роботі є той факт, що порушників все ж таки зобов’язують повертати людям надмірно сплачені кошти», – зазначила начальник управління контролю на регульованими цінами.

Крім того, вона висловила думку, що основними причинами допущених порушень є включення до собівартості виробництва/надання житлово-комунальних послуг непередбачених законодавством та завищених витрат, справляння плати за тарифами, які не затверджені або перевищують встановлені відповідними уповноваженими органами.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ