Українця прикули ланцюгом до варшавського трамвая

22-річного українця прикули ланцюгом до трамвая, з якого він протягом восьми годин змивав нанесене ним же ґрафіті. Малюнок хлопець погодився стерти нібито добровільно, а на ланцюг його посадили, щоби не втік, повідомляє Наша Польща.

Інцидент стався ще на початку вересня у Варшаві. Посеред ночі двоє чоловіків вдерлися до трамвайного депо на Мокотові та почали нищити трамвай, малюючи на ньому ґрафіті. Механік, який перебував усередині, вирішив їх затримати, внаслідок чого дійшло до бійки.

На місце прибула поліція, проте одному з порушників таки вдалося втекти. Очевидці інциденту повідомили поліції, що не потребують їхнього втручання, оскільки вирішили конфлікт «полюбовно».

Коли полісмени поїхали, механік погодився відпустити 22-річного українця після того, як той відчистить трамвай. Щоправда, працівник депо не мав до нього довіри, тому прикув за ногу хлопця до колеса вагону.

Керівництво Варшавських трамваїв викликали свого працівника на килим, однак справа закінчилася тільки виховною розмовою.

Згідно з законом, працівники Варшавських трамваїв діяли взірцево до моменту приїзду патруля, оскільки кожен може затримати особу спійману на гарячому, але мусить передати її в руки поліції. Відповідно, легальне затримання громадянина переросло в безправне позбавлення свободи – вважає Мацей Каліш з Гельсінської групи з прав людини. За його словами, ця справа мала б потрапити на розгляд прокуратури.

Також важливо, в який спосіб чоловік був ув’язнений, оскільки Конституція кожному гарантує гідність. Тому, на думку Пьотра Соботи з офісу Представника громадянських прав, закування ланцюгом до трамвая є не просто позбавленням волі, а й порушенням гідності особи.

2 КОМЕНТАРІ

Comments are closed.