Вартість ремонту українських доріг оцінили в 100 мільярдів щорічно
Вартість ремонту українських доріг оцінили в 100 мільярдів щорічно

Для відновлення українських автомобільних доріг і приведення їх до якісного рівня необхідно щороку виділяти від 50 до 100 млрд. грн. протягом 10-20 років. Таку думку висловив директор департаменту стратегічного розвитку дорожнього ринку й автомобільних перевезень Міністерства інфраструктури України Роман Хміль, передає hromadske.tv.

«Щоби відновити ті дороги які у нас є, ми порахували, необхідно від 50 до 100 млрд. грн. на рік протягом 10 років. Якщо 50 млрд. грн. на рік, то це 20 років, якщо 100 млрд. грн. – 10 років», – зазначив він.

При цьому, на його думку, ціна не є великою у порівнянні з європейськими країнами. Зокрема, Польща протягом 10 років вкладала в автодороги по 80 млрд. євро. «Частину цих коштів вони зібрали самі у вигляді акцизів, більшу частину дав Євросоюз у вигляді позик», – зазначив Хміль.

Раніше міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський заявив, що змінити ситуацію з фінансуванням дорожньої галузі може створення цільового дорожнього фонду, який наповнюватиметься за рахунок надходжень від сплати акцизу на паливо. Також, за його словами, кардинально змінити ситуацію зі станом доріг цього року було важко, враховуючи те, скільки коштів було призначено на експлуатацію й підтримку доріг. Так, на ремонт доріг в Україні цього року було надано 1,7 млрд. грн. На сьогодні витрачено 1,2 млрд. «Для того, щоби зрозуміти, що це означає, це менше ніж 10% від того, що необхідно для того, щоби зробити ямковий ремонт. Тобто виділили гроші, яких не вистачає навіть на ямковий ремонт. Тобто кардинальну зміну якусь було важко зробити», – зазначив міністр.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Міністерство інфраструктури України наполягає на збільшенні зарплатного фонду для своїх працівників у 2016 році більш ніж у 8 разів – до 139 млн грн з 17 млн грн, передбачених у бюджеті на поточний рік.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ